Takip Hikayeleri


      dedektifzeynepk.com Türkiyenin ilk kadın dedektiflik firması zeynepk dedektiflik kurulduğu günden bu güne dek isim şahıs ve lokasyon bilgisi vermeden yaşadığı, başından geçen çözülmüş dosyaları bir anlamda referans diğer bakış açısı ile sizlere paylaşmak adına ''TAKİP HİKAYELERİ'' Başlığı altında oluşturduğumuz bu sayfayı siz sayın misafirlerimizle paylaşmak istedik.

  Orta yaşlarda, oldukça şık, entellektüel birikimi olduğu her halinden belli bir hanım geldi öğle saatleri. Birçok müşterinin aksine oldukça sakindi. Anladığım, kesinleşmiş kararı, olayı kabul etmişliği,kendi adına hiç hoş olmasada belirsizliğin negatif anlamda netliğe dönmüş olmasının rahatlığıydı belkide gözlemlediğim ruh hali.
        Aşağı yukarı her davada olduğu gibi önce çocuklar üzerine yeminler, sonra şan şeref sözleri,türlü türlü sözler,daha sonra kuran üzerine yeminler ve son aşamada aslında  her şeyin normal olduğu, adamın sütten çıkma akkaşık olduğu, bilakis karıcım senin psikolojin bozuldu, artık sen halüsinasyon görüyorsun suçlamasıydı müşterimizi çileden çıkaran. Aslında bu olayı anlatırken % 90 benzerlik gösteren bir çok beraberlik yada aldatma olayında birbirine çok benzer yaşananları paylaşıyoruz sizlerle. Genelde sadece isimler ve şehirler değişiyor senaryo çok benzer. (Kadınlar son aşamaya gelmeden zaten biçok olayda defalarca affediyor), ama aile, bazen ekonomik yetersizlik, kimi zaman ailesinde destek görememe, gelinlik kefen olayı, ama çoluk çocuk, ama hadi bir geceliktir görmezden geleyim mantığı ile. Yani yine her  zamanki gibi diz boyu fedakardı kadın.

 
      İşte o son nokta yani senin ruh halin , psikolojin bozuldu olayı, Her şey bu kadar aşikar aleni iken, üstüne üstlük aptal yerine konmayı kabul edemiyordu asla kadın ve bir çok olayda olduğu üzere kadınlar.Evet 1 ay sürdü bu süreç. Her olayda olduğu gibi ilk zamanlarda rutini alınır, bir yol haritası belirlenir, iş oldu bittiye getirilmezdi. Profesyonel olmak, zamanla yarışmak değildir bizim işimizde. Bir gariplik vardı bu sefer,farklılık gösteren durumlar söz konusu idi. Ancak bize belge lazımdı, kaldı ki komplo teorilerimiz olsada varsayımlarla belge olmadan hareket edemezdik. Normalde müşterimiz bayan, dolayısı ile takip edilen erkek olduğunda çok zor olmaz, en geç 15 günde çözülürdü dava, zira erkek düz mantıkla hareket eder, 1 düşün 1 uygula tarzı. Ama ne zamanki müşterimiz erkek, takip edilen bayan olursa durum bu sefer çok farklılık gösterir. Süreç normalde 1 aydan aşağı sonuçlanmazdı. Gerek toplum baskısı gerek yaradılış gereği 9 düşünür 1 adım atar kadın. Dolayısı ile sağlam ve kesin sonuç için oldukça sabırlı kaliteli ve profesyonel bir yol izlenmesi gerektirir. Evet bu olayda bir gariplik vardı. Bayanlarla mesafeli yakınlaşmalar sadece arkadaşlık bazında değerlendirilebilecek buluşmalar söz konusuydu. İstediğimiz görüntü tabiiki en net en tartışmasız olanıydı, lakin evet bir türlü yol alamıyorduk. Bu gibi sürecin uzaması durumunda bizde kendimizi kötü hissediyoruz müşterimize karşı, sanki bir şey elde edemiyoruz gerekli olanı veremiyoruz düşüncesi ister istemez bir baskı oluşturmuyor değildi.
       Meslek olarak seçtiğim  bu işte ilk şaşkınlığımı bu olayda yaşamıştım. 28. gün hiç beklenmedik bir anda rutin dışına çıkıldı, genelde akşamları buluşmalar söz konusu olur sonuca genelde geceleri ulaşırdık. O gün bir otelin bahçesinde bir öğle yemeği ve bir iş toplantısı izlenimindeydi gözlemlenen. Yemekler yenildi konuşmalar derken misafirler yavaş yavaş dağıldı, biz hemen birkaç masa ileride ekibimizle otururken beyfendi yanında kalan son beyle bahçenin en uç en uzak köşesindeki masaya geçildi. bir süre hararetli neredeyse bizim masamıza kadar yükselen sesler, derken aniden kalktılar hızlı adımlarla lobiye ve akabinde oda anahtarını alıp odaya çıktılar. Daha fazla detay girmeden özetliyelim. Evet müşterimiz haklıydı , eşi kendisini aldatıyordu. ama ilk kez bir aldatma davasında 3. kişi kadın değildi. Kim olduğunu biz biliyoruz elbette.

       İnternet üzerinden tanışılmış beyfendi ile, uzun süre yazışılmış akabinde reel karşılaşılmış ve kısa süre içerisinde iki tarafta aşık olmuş. Adam Dr. olduğunu yeni yasa ile hastahaneden ayrılıp kendisine muayenehane açacağını biraz sıkışık olduğundan bahsetmiş, Evlilik öncesi araştırması kapsamında bir işti. Öğrendik ki aynı tarzda suç listesi kabarık, orta okul mezunu sanal bir avcıymıs.

       Aynı arkadas grubunda İki arkadastan biri ortak tanıdıkları erkekle mutlu bir evlilik yapar, Ancak diğeri içten içe bu evliliği kıskanır, Önce etrafa dedikodu yayar, sonrasında işi hocalara büyücülere kadar taşır. Gariptir ki mutlu giden evlilikte de sorunlar vardır, Amaç evliligi yıkmak o eşe kendisi sahip olmaktır, Formalite evlilik yapar ve eşini bir sşekilde elde edemediği o adama karşı azmettirir, uzun suren bir takipten sonra gerçekler ortaya cıkar sonucta yardanda serdende olan bir hükümlü vardır.

         Ofisime gelen adam, bir kadınla evlenmek istediğini ama ondan emin olamadığını anlattı. Biz kızı takibe aldık ve ben kısa bir süre sonra bu kişiyle dost olmayı başardım. Ancak gördüğüm tablo çok da iç açıcı değildi. Çünkü bu kadının adamla evlenmek gibi bir düşüncesi yoktu ve ondan köşe bucak kaçıyordu. Adam ise zaten evliydi ve bir de kızı vardı.

       Telefondaki ses titriyordu, ürkek korkmuş ama bir o kadarda çaresizdi. Uzun görüşmelerden sonra, kızının bağımlı olma ihtimali hakkında konuşmaya başladık. Her anne baba gibi konduramadığı, hayır böyle bir şey yoktur, benim kızım bağımlı olamaz, olmamalı... düşüncesine saygı duyuyor bizde katılıyorduk. Fakat gerçeklerle yüzleşme zamanının geldiğini ve ivedilikle çözüme ulaşmak, her şeye geç kalmadan yapılabilecek bir şeyler olduğuna karar vermiş ve bize ulaşmıştı. İki aylık çalışma sonucunda, gerekli belge, bilgi ve dökümanlarla, müşterimize kızlarının ve bu ortamı paylaştığı arkadaşları, mekanlar, bulaşmış olduğu ve hiç de mutlu olmadığı, ihtiyaç duyduğunda bağımlı olduğu maddeyi nereden temin ettiğini sunduk. Amatemde (bağımlılar için tedavi merkezi) ki tedavisinden sonra kurtulmuş olduğunu, yaşama dönüş çoşkusu ile bize ulaşarak, takibini yaptığımız gencecik kızımız özellikle teşekkürlerini sunmuş ve bizde bir görevimizi layıkıyla tamamlamanın verdiği huzur ve güvenle memnuniyetimizi kendileri sunmuş olduk.

 

     Sorununuza çözüm ararken dolandırılıp tehdit veya şantaja maruz kalmayınız Araştırmadan, soruşturmadan karar vermeyiniz.

Takip Hikayeleri